Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/nonumberelements/helpers/parameters.php on line 129
 Ostatnie przygotowania przed Dakarem! - MotoSport - Motoryzacja
Ostatnie przygotowania przed Dakarem!
wtorek, 03 grudnia 2013 11:00
Od 26 listopada Martin Kaczmarski oraz Filipe Palmeiro, a także wszyscy pozostali kierowcy i piloci teamu X-RAID, przebywają na wewnętrznym przeddakarowym obozie przygotowawczym w niemieckim Trebur.

Cały cykl szkoleniowy potrwa do 5 grudnia!

Zgrupowanie oznaczone jest najwyższym stopniem ważności, a także w dużej mierze objęte jest tajemnicą! To najważniejsze spotkanie i szkolenie techniczne X-RAID przed zbliżającym się rajdem Dakar (5-18.01.2014).

W położonym niedaleko Frankfurtu niemieckim mieście Trebur, odpowiedzialni za budowę rajdówki Mini All4 Racing inżynierowie i mechanicy wtajemniczają kierowców, pilotów oraz serwisantów X-RAID we wszystkie arkana konstrukcji samochodu oraz jego aktualnych unowocześnień.

- Ja i Filipe, ale także wszystkie pozostałe załogi, ćwiczymy w praktyce jak samodzielnie w trudnych pustynnych warunkach poradzić sobie z serwisowaniem samochodu. – mówi Martin Kaczmarski. – Począwszy od najprostszych rzeczy jak zmiana kół po zdecydowanie trudniejsze tematy jak naprawa elementów zawieszenia. Mechanicy i serwisanci, którzy nie zawsze podczas rajdu będą mogli nam pomóc, dzielą się z nami swoimi doświadczeniami, dają bezcenne rady i uwagi.

Od piątku kierowcy przenoszą się do niemieckiego miasta Trier, gdzie rozpocznie się tydzień przygotowań kondycyjnych i szkoleń z zakresu team building. W planach m.in. wysiłkowe eskapady rowerowe, pływanie, wyścigi kartingowe a nawet… łucznictwo i zawody w rzucie tomahawkiem!

Dakar, najbardziej renomowana i kultowa impreza Cross Country, rozpocznie się w 5 stycznia w Rosario (Argentyna) a zakończy 18 stycznia w Valparaiso (Chile). Martin Kaczmarski w Dakarze wystartuje po raz pierwszy i prawdopodobnie będzie najmłodszym kierowcą samochodowym w historii tego rajdu.